Najlepszy sposób na rwący ból nóg. W końcu będziesz spać spokojnie.

0
1056
Stopy stanowią podporę dla całego ciała. Zdjęcie: WebMD

Zdarza Ci się, że naprężasz mięśnie i luzujesz, podkładasz pod nogi poduszkę, smarujesz nogi maścią przeciwbólową, a mimo to rwanie i ciężki do określenia ból uporczywie nie pozwala Ci zasnąć, a nawet budzi w nocy?

Nogi to bardzo ważna część naszego ciała. Nogi to nasza podstawa, podpora i wsparcie. Mocne nogi to mocne ciało. Nogi są bardzo silne, utrzymują nasz organizm.

Jeśli dla Ciebie nogi to źródło bólu, frustracji, nieprzespanych nocy, zmęczenia, przygnębienia i złego samopoczucia to musisz wypróbować sprawdzony sposób pewnej babci.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 9 ciekawych trików na problemy z butami. Koniec z pęcherzami i bolącymi piętami!

Kąpiel stóp może przynieść ulgę po ciężkim dniu w pracy i ukoić ból. Zdjęcie: theahhspa.com

1.Do miski lub wiaderka należy wlać 2-3 litry ciepłej wody.
2. W ciepłej wodzie należy rozpuścić kilka okrawków szarego mydła (perfumowanego mydła nie wolno używać), aby woda zrobiła się biała jak mleko.
3. Następnie do wody należy dodać garść sody oczyszczonej i garść soli morskiej. Całość należy wymieszać, aby wszystko się rozpuściło. Następnie dolej gorącą wodę z czajnika. Wlej jej tyle, aby dało się wytrzymać i nie poparzyć sobie nóg. Wymieszaj.
4. Teraz dodaj 10 kropli jodyny.
5. Zanurz nogi w wodzie i mocz je nie dłużej niż 15 minut. To bardzo ważne, ponieważ jeśli stopy przetrzymasz dłużej – osiągniesz zupełnie odwrotny efekt.
6. Po 15 minutach nogi wytrzyj ręcznikiem, nie myj ich ponownie. Możesz, ale nie musisz wysmarować stopy i łydki oliwką. Warto wtedy delikatnie wymasować stopy i łydki. Zimą po tym rytuale nakładaj skarpetki. Następnie należy położyć się spać. Po takiej kąpieli najlepiej położyć się do łóżka. Nie zaleca się długiego siedzenia, a tym bardziej zbyt długiego chodzenia.
7. Mieszanki nie wylewaj. Przyda się na następny dzień. Należy ją tylko podgrzać do temperatury, jaką możesz wytrzymać i dodaj ponownie 10 kropli jodyny. Znowu mocz stopy 15 minut. Z tej wody przeprowadź 3 kąpiele.
8. Po 3 kąpieli należy zrobić nowy roztwór. Całościowo takich kąpieli należy wykonać 12, czyli 12 dni.

Ulgę powinno się poczuć już po pierwszej kąpieli. Po drugiej kąpieli powinno się szybciej zasnąć, a po 10 kąpieli zapomnisz, co to ból nóg. Jeśli masz niespokojne nogi i nie możesz przez to spać, wypróbuj takiej kąpieli. Twoje nogi będą Ci za to wdzięczne.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Leczniczy ucisk dłoni – sprawdź, gdzie dotykać, aby ból minął

Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow.pl