Jak zbudować szczęśliwą relację z partnerem/partnerką?

0
623
źródło: pixabay.com

Idealny związek – któż z nas nie chciałby w takim być? Problem jednak polega na tym, że nawet najwspanialsza kobieta na świecie z najdoskonalszym mężczyzną, nigdy nie zbudują idealnego związku, jeżeli sami nie będą się starać, składając wszystko w ręce losu. Idealnie dobrane pary istnieją tylko w filmach i bajkach. A w realnym życiu musimy się niemało napracować, aby mieć z partnerem czy partnerką zdrową, a nawet wręcz bardzo udaną relację. 

Wiele kontrowersji powstawało wokół dawniej zawieranych aranżowanych małżeństw. Ale o dziwo, w dzisiejszym świecie kiedy to mamy możliwość zawierać związki małżeńskie z miłości, wcale nie jesteśmy w nich bardziej szczęśliwi. Wielu ludzi popełnia błąd idąc za chwilową iskrą w sercu, uczuciem pożądania, czy zauroczenia, mówiąc: „to on, mój partner na całe życie…on też wybrał mnie, teraz już wszystko będzie idealne!”.

źródło: pixabay.com

Niestety szczęśliwy związek to o wiele więcej niż raz zakochać się z wzajemnością. To coś o co trzeba zabiegać każdego dnia. Wielu ludzi rozczarowanych tym, że miało być romantycznie jak w bajce, a w codziennym życiu jest coraz więcej napięć i konfliktów zaczyna twierdzić że miłość nie istnieje. Tymczasem miłość jest, ale to nie ona ma nas odnaleźć, a my sami mamy ją zbudować.

Jak zbudować szczęśliwą relację?

To pytanie na które wielu ludzi chciałoby znać odpowiedź. Niestety nie ma recepty doskonałej. Jednak można wskazać rzeczy, które mogą w tym pomóc. I choć podążanie za tymi wskazówkami nie jest wcale łatwe, dla tego co można dzięki nim osiągnąć czasem naprawdę warto się poświęcić.

1. Zaufanie – słowo klucz

Ale kto był w długoletnim związku, co więcej – został przez partnera kiedyś oszukany czy okłamany, ten wie jak trudno jest ufać. Ogromnie boimy się zaufania. Bo to oznacza, że jeżeli druga strona ma jakieś niecne zamiary, to o wiele łatwiej będzie mogła nas skrzywdzić. I o ile nie powinniśmy ufać, że nieznajomy napotkany na ulicy przypilnuje nam torebkę i nie ucieknie, ani  że akwizytor handlowy sprzeda nam coś tylko i wyłącznie dla naszego dobra, to zaufanie względem osoby, którą się kocha jest niezbędne, by miłość mogła się rozwijać.

źródło: pixabay.com

Zaufanie może nam się nie opłacić. Może okazać się, że życiowy partner romansuje na boku, a my mu tak ufamy, że nigdy nie sprawdzimy mu telefonu, a przez to dni, miesiące, a nawet lata możemy żyć będąc oszukiwanymi. Ale z drugiej strony może się okazać, że zaufanie pozwoli zbudować nam piękny związek. Że nasz partner będzie na drugim końcu świata bez telefonu i Internetu, a my i tak będziemy wiedzieć że za jakiś czas wróci w nasze ramiona. Współczesne media, w których z każdej strony sączą się opowieści bardziej lub mniej zmyślone o zdradach, kłamstwach i świństwach jakie ludzie sobie wyrządzają wcale nie ułatwiają sprawy. Ale mimo wszystko związek oparty na zaufaniu można nieustannie wzmacniać, a ludzie mówiący sobie nawet najgorszą prawdę w twarz są w stanie stworzyć coś niezniszczalnego – piękną, szczerą miłość.

2. Rozmowa i szczerość

Bez punktu numer 1 – ten nie ma sensu. Ale kiedy już ufamy partnerowi, a on nam, możemy szczerze rozmawiać o tym co nas cieszy, ale i boli. Nie tylko o tym za co podziwiamy partnera, ale co nas w nim smuci i złości. Tylko szczera i kulturalna rozmowa może sprawić, że podejmiemy pracę nad sobą. Na ogół nie lubimy wysłuchiwać krytyki na swój temat i może pojawić się myśl: „skoro on nie lubi mojego bałaganiarstwa, to może w ogóle mnie nie kocha?”. Nic bardziej mylnego. Jesteśmy w stanie przymykać oko na wady i błędy ludzi, do których nie żywimy większych emocji i nie chcemy wiązać z nimi swojego życia. Kiedy więc partner czy partnerka mówi ci krytyczną uwagę, zastanów się – może ma rację, a uwagę ci zwraca bo naprawdę cię kocha? Zwłaszcza uwagi typu: za dużo pijesz, palisz, grasz na komputerze…mogą wynikać z troski o drugą osobę, a nie chęci sprowokowania kłótni.

źródło: pixabay.com

3. Wspólne chwile 

Chodzenie na randki jest popularne w początkowej fazie związku, ale potem się już o tym całkowicie zapomina. To ogromny błąd. Wspólne wyjścia na kolację, kawę, koncert czy spacer powinny mieć miejsce nawet w małżeństwie, gdy partnerzy mieszkają ze sobą i widują się na co dzień. Romantyczna i uroczysta randka na pewno nada „smaku” nawet długotrwałej miłości i ożywi codzienną monotonię.

źródło: pixabay.com

No i ostatnie najważniejsze. Żeby móc być szczęśliwym w związku, trzeba umieć być szczęśliwym samym ze sobą! Jak umieć odnaleźć to szczęście? Zobacz TUTAJ!

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się  tutaj.